Мукачевська криза

0
482

Минуло майже три доби з початку подій у Мукачевому. Всі, хто міг та бажав, показали свої здібності у реальних діях, і тепер з усією відповідальністю можна робити перші висновки про кризові явища.

1. ‪#‎Мукачеве‬ оголило глибоку кризу довіри громадян до органів влади, і, насамперед, – до правоохоронних органів. Адже будь-яка інформація, яка лунала від МВС, піддавалася сумніву, і часто знаходила аргументоване спростування. МВС відверто дезінформувало і водночас очікувало на довіру від суспільства. ‪#‎йовбак‬

2. Затяжна криза старої правоохоронної системи дозволила розгорнутися цій ситуації в мікро-масштабі, який може масштабуватися на всю країну спонтанно. Контрабанда і наркоторгівля в прикордонних областях на тлі непокараних службовців є індикатором корупції в органах влади. ‪#‎врадієвка‬ Це ставить МВС, прокуратуру і СБУ в позицію співучасників злочинних схем. Флегматичність Києва відносно регіонів масштабує корупцію на найвищі рівні.

3. Політична криза. Неспроможність узгоджених дій між політичними силами, котрі утворили парламентську більшість, позбавила державу монополії на застосування сили на тлі слабкого контролю.

4. Криза ЗМІ проявилася у тому, що перші дві доби єдиним джерелом інформації був нардеп, котрий транслював події через призму політичної сили, яку представляє.

5. Тривала соціальна криза. Сукупність факторів визначають масштаби цього явища: недовіра до органів держави, невиконання владою вимог Майдану, недолуга військова стратегія, невиправдані жертви на фронті, корупція, буксування економічних та політичних реформ, непокарані злочинці.

6. Світоглядна криза (політична короткозорість) Зникнення міністерства інформаційної політики ‪#‎мінстець‬, котре мовчить три доби поспіль, лишилося для всіх непомітним (це є останнім цвяхом в гроб цього бутафорського прожекту). Перебільшення значення радників при органах влади при відсутності єдиного експертного мозкового центру, котрий безперервно моделює ситуації в державі.

Виникає питання: що з цим робити?

Відповіді очевидні.

На глобальному рівні:

– Прискореними темпами виконати коаліційну угоду, залучивши до цього громадянське суспільство (ГП Нова Країна , РПР, інші ініціативи). Для впровадження реформ лишився невизначений, але обмежений час, ймовірно до кінця року. Після цього існування держави може стати сумнівним.

– Терміново створити ситуаційний кризовий центр, котрий повинен в цілодобовому режимі моделювати розвиток подій у всіх ключових напрямках. Концепція Центру, запропонована державі Центром Розвитку Суспільства (Ігор Харченко) 16 місяців тому, досі лишається нерозглянутою.

– Терміново всім патріотичним політичним силам мобілізувати власні інтелектуальні, матеріально-фінансові ресурси, розпочати процес створення ідеологічних партій з чітким баченням, визначеною місією, завданнями, програмою, із зрозумілими пропозиціями для громадськості та прозорими механізмами контролю, а також об’єднавчий процес.

На локальному рівні.

– Відсторонити всіх керівників МВС, прокуратури, СБУ в Закарпатській області. Центральним апаратам тимчасово взяти на себе безпосереднє управління регіоном.

– Регулярно доповідати громадянському суспільству про результати розслідування та хід місцевих кризових заходів.

– Здійснити аудит всіх прикордонних зон, повідомити суспільство про результати та вжиті заходи, протягом двох місяців.

Віталій Манько

_____

ТАКОЖ ЦІКАВО:

Талановита Україна

Творчих людей будь-якого віку і рівня майстерності запрошує на всеукраїнські та міжнародні конкурси Національна творча екосистема Алея Зірок України. Маєте талант? Алея Зірок має місце для вас!

Алея Зірок України - просувай свій бренд