Форум ветеранського бізнесу відбувся у Києві
Модные чехлы для мобильных телефонов

28 лютого у Києві відбувся форум ветеранського бізнесу “Підтримка ветеранського підприємництва: від національної до регіональної перспективи“, який організував Український ветеранський фонд (УВФ) Мінветеранів.

Метою форуму було заявлено поліпшення законодавчої бази і створення стимулів розвитку ветеранського підприємництва.

“Ветеранська спільнота, ветеранські організації мають чудову експертизу, величезний досвід і чудово знають, що роблять. І ті ветеранські ініціативи, які є, уряд може масштабувати. Ми чуємо вас як ветеранську спільноту, ми бачимо соціологічні заміри, ми розуміємо, що кажуть ветерани”, – наголосила на форумі віцепрем’єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун зазначив, що 200 млн грн закладено цьогоріч у бюджеті Українського ветеранського фонду на розвиток ветеранського підприємництва. Розроблено п’ять програм, за якими ветеранам надаватимуть від 0,5 млн грн до 1,5 млн грн на розвиток.

“Ветеранський бізнес є дуже потужним інструментом підтримки економіки, адже навіть за час повномасштабного вторгнення, поки всі намагалися оптимізувати процеси, вони розвивалися, деякі з них релоковані вже по три рази. Але ці люди навчені виживати у складних умовах. Це матиме стратегічне значення для майбутнього ветеранів та економіки України”, – наголосив Порхун.

За два роки Український ветеранський фонд підтримав 573 бізнеси ветеранів. Понад 293 млн грн отримали переможці конкурсних програм “Варто” від фонду, більш ніж 6 млн грн – відшкодування витрат на ведення власної справи до 20 тис. грн.

“Сьогодні ми почули від наших гостей – учасників програм фонду – їхні історії про успіх і виклики, з якими вони зіштовхнулися, й інноваційні підходи, які використовували для розвитку своїх бізнесів. Їхні історії демонструють, як державна підтримка, надана на конкурсній основі, стає каталізатором для розвитку ветеранського підприємництва”, – зазначила виконувачка обов’язків виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко-Трифонюк.

Заступниця виконавчого директора УВФ Каріна Дорошенко оприлюднила результати дослідження щодо працевлаштування ветеранів. Опитування засвідчило, що роботодавці декларують працевлаштування ветеранів, але за фактом ситуація інакша, тому важливо підтримувати тих ветеранів, які хочуть започаткувати власну справу.

“На форумі ми визначили унікальну цінність нашого продукту або послуги, як адаптуватися до змін на ринку й використовувати інновації для забезпечення зростання й розвитку бізнесу. Зосередилися на створенні міцної команди й культури, яка сприяє інноваціям і ефективності”, – зазначив ветеран, чинний військовий, підприємець Тарас Лелюх.

Під час форуму з регіонів зібралося понад 100 представників ветеранського бізнесу: асоціації, агрохолдинги, бізнеси, які працюють на експорт й оборонну промисловість.

“У ветеранського бізнесу має бути легкий доступ до фінансового й технологічного капіталу. У частині фінансового капіталу це, зокрема, можуть бути й умови, за яких можна отримати можливості, державні гарантії. Після перемоги України ветерани стануть рятівним колом – потужною силою для розвитку економіки”, – наголосив ветеран, підприємець Олександр Голопотелюк.

_____

ТАКОЖ ЦІКАВО:

Талановита Україна

Творчих людей будь-якого віку і рівня майстерності запрошує на всеукраїнські та міжнародні конкурси Національна творча екосистема Алея Зірок України. Маєте талант? Алея Зірок має місце для вас!

Алея Зірок України - просувай свій бренд