Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ – добре чи погано для ФОП сфери ІТ?

0
1121
Модные чехлы для мобильных телефонов

Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ – добре чи погано для ФОП сфери ІТ?

З 1 січня єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ – в дії! Однак, добре це чи погано для ІТ ФОП? Спробуємо розібратись…

Що ж таке єдиний рахунок?

Ще в жовтні 2019 року було прийнято Закон України №190-ІХ, яким було запроваджено єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ. Єдиний рахунок – це рахунок, на який ФОП, якщо він бажає, може сплачувати всі податки та збори. Такий рахунок відкривається на ім’я ДПС.

На такий рахунок можна сплачувати:

 • Податок на прибуток;
 • ПДФО;
 • ЄСВ;
 • Єдиний податок;
 • Рентну плату;
 • Податковий борг за цими податками.

Однак, його не можна буде використовувати для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з наступних податків:

 • ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (такий виняток пов’язаний з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування для цих податків);
 • частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об’єднаннями.

Як перейти на єдиний рахунок?

Для того щоб почати використовувати єдиний рахунок ФОП необхідно зробити три простих кроки:

 1. Через Електронний кабінет на сайті ДПС подати відповідне повідомлення про перехід на єдиний рахунок до ДПС. ДПС на наступний робочий день включає такого ФОП до списку бажаючих платити податки та ЄСВ на єдиний рахунок.
 2. Наступний крок – отримання квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.
 3. ФОП повинен надати до банку, у якому він має ФОП рахунки, розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

В подальшому, після подання заяви, ФОП має сплачувати податки та ЄСВ саме на реквізити свого єдиного рахунку. На інші рахунки, які відкриті для сплати окремих податків та зборів, ФОП платити вже не матиме права.

Крім того, якщо ФОП знову захоче повернутись до сплати податків і зборів на різні рахунки, йому потрібно буде подати повідомлення про відмову і виключать такого ФОП з реєстру платників податків на єдиний рахунок лише з 1 січня наступного року.

Якщо ФОП не планує переходити на єдиний рахунок для сплати податків, він може продовжувати користуватись старими рахунками – бюджетними чи не бюджетними.

Як відслідковувати рух коштів на рахунку?

За словами ДПС, така інформація (про рух коштів) буде доступна у Електронному кабінеті платника податків.

Зараховуватись будуть кошти по принципу першочерговості. Тобто, якщо наприклад, термін сплати ЄСВ за 3-й квартал 2020 року – до 19.10.2020 року, а термін сплати ЄП за 3-й квартал для ФОП 3-ї групи – до 19.11.2020 року, то спочатку кошти, які були сплачені ФОП на єдиний рахунок буде зараховано на оплату ЄСВ, а вже потім на оплату ЄП. Тож потрібно буде уважно вперше перевірити реквізити єдиного рахунку, щоб випадково не оплатити на попередні реквізити.

Що робити, якщо, наприклад, кошти сплачені податок на прибуток, спишуться на недоїмку з ЄСВ?

У такому випадку ФОП необхідно знати, що існує алгоритм першочерговості: спочатку буде погашатись заборгованість, а залишок коштів буде розподілятись між податками. Тобто, у будь-якому випадку ФОП краще сплачувати на єдиний рахунок суму, достатню для сплати і податків, і заборгованостей

Отже, єдиний рахунок трохи спростить сплату податків. Однак поки не до кінця зрозуміло як він буде діяти. Судячи з роз’яснень, ФОПи сплачуватимуть кошти на один рахунок, а Казначейство буде перераховувати кошти на відповідні бюджетні рахунки на підставі реєстру платежів від ДПС.

Поки не зрозуміло як буде справлятись податкова зі своїми обов’язками з надання реєстру, тому радимо поки не поспішати зі сплатою податків на єдиний податок, варто перестрахуватись, оскільки відмовитись, у разі незадоволення таким інтерфейсом, можна буде лише з 1-го січня наступного року.

Якщо тобі потрібно перейти на єдиний рахунок для сплати податків, фахівці Бухгалтера ідеального підприємця тобі з цим допоможуть! Напиши нам і отримай безкоштовну консультацію.

 

_________

Слушайте хорошую музыку:

Девочка с Луны

Купить трек Girl from the Moon в высоком качестве

I Felt the Same

Илон Маск - марсианин

Купить трек Elon is a Martian в высоком качестве

Обрезки фраз

Обрій в її очах

Мрію